Siłowniki do Bram

Siłowniki do bram automatycznych

Siłowniki do bram
Coraz więcej osób docenia bramy garażowe, które otwierają się automatycznie, chociaż nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda owa automatyka bramy, czym są właściwie siłowniki do bram. Wszystko dlatego, że zazwyczaj zwracamy uwagę na gotowe rozwiązania i oczekujemy pomocy fachowca, który podpowie nam jakie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku naszej bramy. A jak wiadomo bramy są różne – przesuwne, skrzydłowe czy tez dwuskrzydłowe. Bramy automatyczne, czy to wjazdowe czy też garażowe to wygodne rozwianie. Prócz cech technicznych warto zwrócić uwagę oszczędność czasu, komfort użytkowania szczególnie podczas niesprzyjającej pogody, kiedy nie trzeba wychodzić z samochodu. Nie należy obawiać się braku prądu, bowiem w takich sytuacjach zadziała system awaryjny. Na jakiej zasadzie działają takie bramy przesuwne? Otóż wszystko to dzięki automatyce, siłownikom do bram.

Siłowniki do bram – jak dobrać odpowiedni napęd?

Siłowniki do bram skrzydłowych

Siłowniki do bram skrzydłowych nie są niestety tanie. Zazwyczaj cena idzie w parze z jakością, dlatego też warto na samym początku poczynić jakieś cenowe założenia. Oczywiście jak to często bywa mogą się one nieco rozminąć z rzeczywistością, jednakże i tak warto zaplanować sobie budżet, kwotę jaką jesteśmy w stanie zapłacić za sprawnie działającą bramę garażową. Nie wszyscy korzystają z firm montażowych, są i tacy, którzy gotowe rozwiązania montują samodzielnie. Oni to powinni poszukać siłowników do bram garażowych w sklepach internetowych. Może się bowiem okazać, że znajdą siłowniki do bram taniej aniżeli na miejscu, w sklepie w rodzinnym mieście. Warto tym samym trochę poszukać, nie kupować automatyki w pierwszym lepszym sklepie, do którego skierujemy swoje kroki. Tym bardziej, że przecież sprzęt ten, automatyczna brama ma nam służyć przez kilkanaście najbliższych lat.

Siłowniki elektryczne do bram – na co zwrócić uwagę?

Siłowniki do bram dwuskrzydłowych

Podczas dobierania odpowiednich siłowników do bramy należy zastanowić się nad tym ile razy dziennie brama będzie przez nas otwierana. Co innego, kiedy myślimy o bramie garażowej w domu, co innego, kiedy zastanawiamy się nad zastosowaniem siłowników do bram w firmie. Należy pamiętać o tym, że automatykę bram można zastosować zarówno w bramach wjazdowych, jak i bramach w budynkach. Istotna jest ponadto prędkość otwierania się bramy. W przypadku bram garażowych, przesuwnych potrzebnych jest mniej parametrów.

Kiedy jednak w grę wchodzą siłowniki do bram dwuskrzydłowych to należy wziąć pod uwagę również ciężar każdego ze skrzydeł, długość skrzydeł, jak ma wyglądać ramię siłowników do bram itp. Oczywiście kiedy zastanawiamy się nad wyborem siłownika słabszego lub mocniejszego to przychylmy się ku temu drugiemu. Wówczas będziemy mieć pewność, że siłowniki do bram udźwigną powierzchnię i długość skrzydła, bramy bez większego problemu.

1 komentarz:

  1. Czy siłowniki pneumatyczne również znajdują zastosowanie w bramach? Który rodzaj jest najlepszy? Z góry dziękuję za odpowiedź

    OdpowiedzUsuń